Auto Świat

CENY PALIW
Pb95Pb98ONLPG
Najtaniej4.744.124.251.66
Średnio4.955.134.691.82
Najdrożej5.195.365.792.09

Wybór radia: krok po kroku

16 maja 12 08:47
Udostępnij
0
Skomentuj
Wybór radia: krok po kroku Wybór radia: krok po kroku Foto: Auto Świat

Nie wiesz, jakie radio wybrać? Oto pytania, na które musisz odpowiedzieć, by znaleźć radio samochodowe dopasowane do własnych potrzeb

Co roku w sklepach pojawia się wiele nowych radioodtwarzaczy samochodowych z różnych klas i kategorii. Możemy wybierać wśród: radioodbiorników bez mechanizmu do odtwarzania płyt, tradycyjnych radioodtwarzaczy płyt CD, a także zaawansowanych stacji multimedialnych z DVD i nawigacją GPS.

Urządzenia dostępne są w dwóch rozmiarach: najpopularniejszym, zwanym 1 DIN, oraz w formacie XXL, umownie określanym 2 DIN.

Oferowany sprzęt różni się wyposażeniem, a to ma duży wpływ na cenę. Dlatego wybierając radio do samochodu, warto rozważyć, z których funkcji będziemy korzystać na co dzień, a które będą nam niepotrzebne. Dzięki temu możemy uniknąć zakupu drogiego modelu wyposażonego w rozwiązania, z których nie będziemy korzystać.

Poniżej prezentujemy prosty schemat doboru radioodbiornika dostosowanego do naszych potrzeb i wymagań, natomiast na str. 32 i 33 zamieściliśmy przegląd rynku wyżej wymienionych grup urządzeń.

Wybór radia: krok po kroku Wybór radia: krok po kroku Foto: Auto Świat

Radio szyte na miarę - Jakie radio będzie najlepsze do zbudowania dobrego systemu nagłośnienia w naszym samochodzie? Przedstawiamy najciekawsze propozycje najbardziej renomowanych firm oraz mniej znanych marek

Jeszcze do niedawna ten, kto chciał kupić możliwie tanie radio samochodowe, miał skromny wybór: albo produkty mało znanych firm z Chin, albo znacznie droższe radia renomowanych marek. Na szczęście sytuacja, choć powoli, się zmienia. W tym roku będzie już więcej markowych produktów przystępnych cenowo.

Co ważne, nowe urządzenia są lepiej wyposażone. Nietrudno o radioodtwarzacz z wbudowanym zestawem głośnomówiącym Bluetooth, pozwalającym bezpiecznie korzystać z telefonu komórkowego. Wreszcie pojawiają się także pierwsze radia z systemem Mirror Link, dzięki któremu na ekranie urządzenia można obsługiwać kluczowe aplikacje telefonu (ksiażka telefoniczna, odtwarzacz muzyki, nawigacja GPS). Przed nami zatem prawdziwa rewolucja.

Wybór radia: krok po kroku Wybór radia: krok po kroku Foto: Auto Świat

Osobną grupę produktów stanowią radia bez odtwarzacza specjalnie zaprojektowane do współpracy z telefonami. Do poprawnego działania wymagają one zainstalowania w komórce odpowiedniej aplikacji, którą należy pobrać ze sklepu internetowego. Przed zakupem radzimy upewnić się, że posiadany telefon będzie kompatybilny z nowym urządzeniem.

Wybór radia: krok po kroku Wybór radia: krok po kroku Foto: Auto Świat

W przypadku urządzeń z nawigacją rekomendujemy sprzęt z pakietem gwarancji nowych map. Zapewnia on, że jeśli w ciągu ok. miesiąca od zakupu i pierwszego uruchomienia (ustalenie lokalizacji przez GPS) pojawi się nowsza mapa, będzie można ją bezpłatnie pobrać i zainstalować. Uwaga na radia montowane w miejsce sprzętu fabrycznego – nietrudno o takie, które nie chcą współpracować z instalacją elektryczną i cyfrową (CAN) w niektórych autach.

Wybór radia: krok po kroku Wybór radia: krok po kroku Foto: Auto Świat

Uwaga – nie wszystkie radioodtwarzacze radzą sobie z odtwarzaniem dużej liczby plików MP3! Przed zakupem należy sprawdzić informacje o limitach liczby nagrań, jakie mogą być zapisane w pamięciach USB i na płytach CD. Wybierając radio z Bluetoothem, warto zwrócić uwagę na możliwości wbudowanego zestawu głośnomówiącego. Najprostsze odmiany pozwalają jedynie na odbieranie i nawiązywanie połączeń. Lepsze dostosowano do przeglądania książki telefonicznej w ramach profilu Bluetooth PBAP.

Poleć
Udostępnij
0
Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych.
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.
Napisz komentarz...

 
Brak zdjęcia
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Z kategoriiZobacz więcej »

Pokaż więcej